Projekty w Mjanmie/Birmie

Birma na fali

2012 – Birma/Mjanma Flag of Myanmar.svg
 

Stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju

 

Tytuł projektu: Birma na fali. Dostęp do informacji z niezależnych mediów poprzez rozwój profesjonalnego radia / Burma on Air. Better access to information from independent media through professional radio

 

Projekt Birma na fali. Lepszy dostęp do informacji z niezależnych mediów poprzez rozwój profesjonalnego radia realizowany przez Stowarzyszenie Edukacja dla Pokoju we współpracy z Creative Media House miał na celu zwiększenie dostępu do mieszkańców Mjanmy/ Birmy do niezależnych informacji poprzez rozwój profesjonalnych mediów publicznych i prywatnych. Wiarygodna informacja dotycząca kwestii istotnych dla obywateli, wolna od państwowej propagandy, jest fundamentem budowy społeczeństwa obywatelskiego. Radio jest kluczowym instrumentem umożliwiającym dotarcie do znacznej części społeczeństwa, w tym osób nie umiejących czytać.

W ramach projektu zostały przeprowadzone dwa 12-dniowe specjalistyczne warsztaty z reportażu radiowego. W Warsztatach prowadzonych przez dziennikarki radia TOK FM przy merytorycznym wsparciu Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy POLIS, wzięło udział łącznie 50 początkujących dziennikarzy oraz działaczy społecznych. W części teoretycznej warsztatów przedstawiono doświadczenia polskich stacji radiowych w czasach PRL oraz procesie transformacji systemowej. Część praktyczna skoncentrowana była na przygotowaniu własnych materiałów dźwiękowych i reportaży, obsłudze sprzętu reporterskiego i montowaniu materiałów. W ramach projektu wyposażono dwie pracownie reportażu (m.in. dyktafony, komputery, mikrofony) oddane do wykorzystania Myanmar Journalists Union – pierwszemu niezależnemu stowarzyszeniu dziennikarzy w Birmie. Czterech dziennikarzy z Mjamny/Birmy uczestniczyło w miesięcznym stażu w polskich mediach. Projekt był szeroko relacjonowany w mediach zarówno w Polsce jak i w Mjanmie/Birmie.

 

Więcej o projekcie:
http://www.edukacjadlapokoju.org/sub_txt/birma_na_fali.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

http://www.edukacjadlapokoju.org/

 

 

Skip to content